logotipas
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislės standartas

Veislės standartas – tai gairės, nusakančios idealias veislės savybes, temperamentą ir išvaizdą. 

Savybės: žaismingas, meilus, visiškai bebaimis, aktyvus, grakštus.
Temperamentas: linksmas, draugiškas, neagresyvus, nelinkęs nervintis.
Galva: galvos sritis tarp ausų beveik plokščia. Kampas tarp kaukolės ir nosies kaulo didelis. Ilgis nuo to kampo viršūnės iki nosies galiuko – apie 3,8 cm. Šnervės juodos, gerai išsivysčiusios, be mėsingų žymių, snukis kūgiškai smailėjantis. Lūpos gerai išsivysčiusios, bet nenukarusios. Veido sritis žemiau akių gerai užpildyta. Nepageidaujamas joks padidėjęs galvos ilgumas ir siaurumas.
Akys: didelės, tamsios, apvalios bet neišsikišusios, tinkamu atstumu viena nuo kitos.
Ausys: ilgos, esančios aukštai, su daug kailio.
Burna: žandikaulis stiprus, sąkandis tobulas, taisyklingas, visiškai žirkliškas, t.y. sukandus viršutiniai dantys būna virš apatinių dantų, juos dengia ir būna statmeni žandikauliams.
Kaklas: vidutinio ilgio, kiek išlenktas.
Priekinė kūno dalis: krūtinė vidutinė, pečiai gerai atlošti; kojos tiesios, vidutinio kaulėtumo.
Vidurinė kūno dalis: trumpa, šonkauliai gerai išlenkti, nugara lygi.
Galinė kūno dalis: kojos vidutinio kaulėtumo, kelio girnelės taisyklingos formos: nėra atsikišusios į vidų ar išorę.
Pėdos: kompaktiškos, su gerai išsivysčiusiomis pagalvėlėmis, gerai apaugusios kailiu.
Uodega: uodegos ilgis proporcingas kūnui, ji gerai išaugusi, džiaugsmingai pakelta, bet niekada pernelyg aukštai virš nugaros lygio.
Eisena: laisva, elegantiška, stipriai spiriamasi galinėmis kojomis. Priekinės ir galinės kojos juda lygiagrečiai (žiūrint iš priekio ir galo).
Kailis: ilgas, švelnus lyg šilkas, be garbanotumo. Leistinas nežymus banguotumas. Tankus. Visiškai nekirptas ir kitaip netvarkytas.
Svoris ir dydis: svoris – 5,4 – 8,2 kg. Pageidautina mažas, gerai sudėtas šuo, kurio svoris nepriartėjęs prie nurodytų ribų.
Trūkumai: bet koks nukrypimas nuo išvardytų normų laikytinas trūkumu ir kiek rimtai tas trūkumas vertintinas turi tiesiogiai priklausyti nuo jo laipsnio ir poveikio šuns sveikatai ir gerovei.
Pastaba: patinai turi turėti dvi sėklides kapšelyje.

Taip pat skaitykite
Trys mitai apie veislynus
Net geriausi veislynai neišvengia apkalbų ir nesusipratimų dėl daugybės visuomenėje sklandančių mitų. Kartais juokinga, kartais skaudu būna...
Dažniausios šeimininkų daromos klaidos
Kokių esminių klaidų nepridaryti tik parsivežus naują šeimos narį namo? Pabandysiu paaiškinti keliomis situacijomis. 1 situacija: šuniukas pabėga...
Kiek kainuoja šuniukas?
Kiek kainuoja vokiečių aviganis ar kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis?  Kainos veislynuose gali labai skirtis. Kiekvienas veisėjas pats...