logotipas
Ar alergiški kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai?

Kadangi pati asmeniškai su kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių alergija nesu susidūrusi, o klausimo – Ar kavalieriukai alergiški? sulaukiu daug, nusprendžiau atlikti apklausą. Suprantu, kad tai nėra reprezentatyvi apklausa (anketa patalpinta dvejose gausiausiose veislės grupėse Facebook`e) ir 164 respondentai nėra pakankama imtis pateikti apklausos rezultatus kaip tiesą, o bet tačiau, tai pakankamai daug, kad galima būtų susidaryti nuomonę šiuo klausimu.

61,6 kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių šeimininkų teigia, kad jokių alergijos požymių nėra pastebėję. Tik 1,2 proc. teigia, kad šuniukui yra diagnozuotas atopinis dermatitas, t.y. alergija ne maistui, o kažkam iš aplinkos, dažniausiai namų dulkių erkėms, sauso maisto erkutėms, katėms, žiedadulkėms ir t.t. Tik 4,9 proc. turi nustatytą alergiją maistui. Kodėl rašau TIK? Manoma, kad pasaulio šunų populiacijos atopinio dermatito atvejų vidurkis yra 3,6 proc., o elergija maistui siekia 10 proc.  NET, o gal TIK 32 proc. apklaustųjų teigia įtariantys, kad jų šuo yra kažkam alergiškas. Labai svarbu yra atskirti tokius atvejus, kai alergija nustatyta kaip diagnozė, ir kai alergija žmogus yra įvardinta aiškinant daugybę savo šuns negalavimų. Juk nebūtinai kasymasis, viduriavimas ar besikartojantys ausų uždegimai, „ruduojančios“ ašarojančios akys reiškia alergiją. 

Specialiai apklausoje suformulavau tokį teiginį: „Manau, kad mano šuo kažkam alergiškas, bet nebuvo tirtas, todėl tai tik spėjimas“. Šunys taip pat gali kentėti nuo maisto netoleravimo, kuris skiriasi nuo alergijos maistui. O ir kitos ligos, negalavimai gali reikštis panašiais požymiais, todėl alergiją reikia patvirtinti jau bent dėl to, kad šuniui galima būtų pritaikyti atitinkamą gydymą ar dietą.

 

Taip pat skaitykite
Dažniausios šeimininkų daromos klaidos
Kokių esminių klaidų nepridaryti tik parsivežus naują šeimos narį namo? Pabandysiu paaiškinti keliomis situacijomis. 1 situacija: šuniukas pabėga...
Episodic falling sindromas
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių genetinės ligos. Episodic falling syndrome (EFS) – gal būt galima versti kaip epizodinio...
Kaip sužinoti, ar jums tikrai reikia šuns?
Vis mintimis grįžtu į šuniukų auginimo džiaugsmus ir rūpesčius. Tomis mintimis ir nutariau pasidalinti po to, kai...