logotipas
Trys mitai apie veislynus

Net geriausi veislynai neišvengia apkalbų ir nesusipratimų dėl daugybės visuomenėje sklandančių mitų. Kartais juokinga, kartais skaudu būna juos išgirdus. Todėl nusprendžiau bent keletą jų paneigti.

1 mitas: veislynuose šuniukai, kurie neatitinka veislės standartų, yra užmigdomi.

Kai šuniukas gimsta su tam tikrais nukrypimais nuo veislės standartų, dažniausiai ne profesionalas to net nepastebi. Priešingai, kai kuriuos trūkumus neprofesionalas laiko privalumu, pvz., didesnis vokiečių aviganis atrodo stipresnis ir gražesnis, tuo tarpu praaugęs standartus šuo nėra tinkamas parodoms ir veisimui.

Jei jau nutinka taip, jog vadoje gimsta šuniukas su akivaizdžiais trūkumais (pvz., didelės baltos dėmės vokiečių aviganio kailyje, tada šuniuko kilmės dokumentuose įrašoma – „veislės brokas“), šuniukas parduodamas pigiau ar net dovanojamas. Tačiau tai pasitaiko labai retai. Dar rečiau pasitaiko akivaizdūs fizinio apsigimimo atvejai. Tokiu atveju šuniukai paprasčiausiai neišgyvena.

2 mitas: paauginti šuniukai arba kitaip dar vadinami „užsilikę“, turi kažkokių trūkumų, todėl jų niekas ir nenupirko.

Dažniausiai būna priešingai. Veislynai kelis gražiausius vados šuniukus pasilieka, kad galėtų stebėti jų fizinę ir psichinę raidą, kad nustatytų jų galimybes dalyvauti parodose. Tuomet jau paaugintiems šuneliams ieškomi šeimininkai, tad „užsilikę“ šuniukai dažniausia būna patys geriausi.

3 mitas: pigiau šuniuką iš veislyno galima įsigyti be dokumentų.

Jei žinote tokį veislyną, praneškite apie jį Lietuvos kinologų draugijai. Iš tokio veislyno bus atimtos veisimo teisės. Greičiausiai toks veislynas yra nelegalus.

Mitų yra daugiau, bet apie juos – kitą kartą 🙂

Taip pat skaitykite
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislės standartas
Veislės standartas – tai gairės, nusakančios idealias veislės savybes, temperamentą ir išvaizdą.  Savybės: žaismingas, meilus, visiškai bebaimis,...
Grynaveislis be kilmės dokumentų
Jau nebežinau kaip žmonėms paaiškinti kam reikalingi šuns kilmės dokumentai... Svyra rankos žinant, kad yra šunų daugintojų, nuvertinančių...
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių istorija
Norint papasakoti kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių atsiradimo istoriją, reikia pradėti nuo mažojo spanielio (angl. toy spaniel), kuris yra...