logotipas
Ar būtina šunims valyti dantis?

Šunų parodontozė (periodontitas) – dažniausiai dantų nevalymo pasekmė. Tai labiau būdinga mažų veislių šunims, tokiems kaip kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai.

Taip (nuotraukoje) atrodo 4 metų kavalieriuko dantys, kurie nebuvo valomi. Dantenos kraujuoja, dantys kliba, jam tikrai skauda, prasidėjusi parodontozė, arba kitaip – periodontitas. Jau yra būtinas valymas su narkoze, nes dantų apnašos (bakterijų kolonijos) apsigyvenusios giliai po dantenomis.

Dar galima išgelbėti jo dantis, bet tam reikia kasdienės dantų priežiūros. Tiesa, apleistus dantis pirmiausiai reikia parodyti stomatologui. Jis greičiausiai nuvalys apnašas ir paskirs vaistų nuo uždegimo kursą. Vėliau viskas priklauso nuo jūsų.

Dalinuosi priemonėmis, kurias pati naudoju. 

Geriausia, žinoma, dantis bent kartą per savaitę valyti dantų šepetėliu ir dantų pasta (aš valau maždaug kas antrą dieną).

Patogiausi dantų šepetėliai yra skirti kūdikių pirmiesiems dantims valyti. Būna pirkti ir skirti specialiai šunims, bet ir valyti jie nepatogūs, ir šunys į juos jautriau reaguoja.

Labai patiko vokiška dantų pasta ANIBIO. Labai puri konsistencija, puikiai pasiskirsto po nasrus, neturi jokio kvapo. Taip pat patiko VIRBAC dantų pasta – bekvapė ir malonios konsistencijos. TRIXIE dantų pasta prastai pasiskirsto ir yra labai nemalonaus kvapo. Nors šis kvapas turėtų patikti šunims (primena lyg ir kepenėles), tačiau jiems dantų valymo metu tikrai nerūpi kvapai, o štai šeimininką gali ir supykinti 😉  

Gleivinę dezinfekuojantis skystis. Nuolat naudoju burnos dezinfekavimo skystį VIRBAC Vet Aquadent. Vieną kamštelį skysčio įpilu į 1 litrą vandens ir juo girdau šunis.

Purškalas – BEAPHAR Fresh Breath Spray – dezinfekavimui purškiamas tiesiai į nasrus. Naudoju tomis dienomis, kai dantų nevalau su dantų šepetėliu.

Negalvokite, kad jūsų šuniui tikrai taip nenutiks 😊 Anksčiau ar vėliau nutiks, todėl geriau užsiimkite rutinine prevencija.

Evandželina

Taip pat skaitykite
Kaip sužinoti, ar jums tikrai reikia šuns?
Vis mintimis grįžtu į šuniukų auginimo džiaugsmus ir rūpesčius. Tomis mintimis ir nutariau pasidalinti po to, kai...
Curly coat syndrome - garbanoto kailio sindromas
Dar viena Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių liga, kurios galima išvengti veisiant tik genetiškai patikrintus šunis. Daugelis mano,...
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių istorija Lietuvoje
Veislės istorija nuo 16 amžiaus Anglijoje aprašyta ne vienoje knygoje, o kaip veislės istorija klostėsi Lietuvoje -...