logotipas
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių spalvos

Kavalieriai pagal veislės standartą gali turėti keturias spalvas:

  • Juoda su įrudžiu (angl. Black and Tan): juoda su įrudžiais virš akių antakių srityje, ant skruostų, vidinėse ausų pusėse, krūtinėje ir kojose bei po uodega. Ruda spalva turi būti ryški. Baltos spalvos dėmės yra nepageidaujamos.
  • Rubinas (angl. Ruby): visas kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra ryškiai rudas (raudas). Baltos spalvos dėmės yra nepageidaujamos.
  • Balta – rauda (angl. Blenheim) (matote nuotraukoje): turtingos rudos (raudos) spalvos dėmės išmarginusios baltą kavalieriaus kailio pagrindą. Santykis tarp raudos ir baltos spalvų turėtų būti daugiau mažiau vienodas. Jei ant kailio dominuoja rauda ar, priešingai, balta spalva – tai nėra veislės brokas. Ant galvos tarp ausų turi būti baltas ruožas. Rauda dėmė šiame ruože pačiame kavalieriaus viršugalvyje yra vadinama Budos bučiniu.
  • Trispalvė (angl. Tricolour): juodai baltas kailis su ryškiai rudomis zonomis antakių srityje, skruostuose, vidinėse ausų pusėse, po uodega. Santykis tarp juodos ir baltos spalvų turėtų būti daugiau mažiau vienodas. Jei ant kailio dominuoja juoda ar, priešingai, balta spalva – tai nėra veislės brokas.

Bet kokios kitos spalvos ar spalvų deriniai yra nepageidaujami.

Norint išvengti spalvos broko veisiant kavalierius, kergti rekomenduojama tik tos pačios spalvos poras arba „Black and Tan“ su „Ruby“, o „Blenheim“ tik su „Tricolour“.

Parengta pagal kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislės standarto aprašą (thekennelclub.org.uk)

Taip pat skaitykite
Dažniausios šeimininkų daromos klaidos
Kokių esminių klaidų nepridaryti tik parsivežus naują šeimos narį namo? Pabandysiu paaiškinti keliomis situacijomis. 1 situacija: šuniukas pabėga...
Kokių veislių kraujai teka kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliuose? Ir kokie dar tekės?
17-ame amžiuje kavalieriukų protėviai, taip vadinami toy spanieliai (manoma atvežti iš Ispanijos), buvo sukryžminti pirmiausia su japonų...
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai: dusulio priepuoliai
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių ligos: Reverse sneezing arba dusulio priepuolis – kodėl svarbu apie tai žinoti? Staiga...